Język hiszpański

Poznaj ofertę kursów języka hiszpańskiego dla dzieci i młodzieży

Nivel 0

Curso básico

Opis kursu

Curso básico niños to poziom stworzony dla dzieci jeszcze uczących się pisać, skierowany głównie dla dzieci klas 1. Uczniowie poznają zwroty i słowa poprzez zaznaczanie, kolorowanie, łączenie liczne piosenki i komiksy. Potrafią pytać i odpowiadać na proste pytania w języku hiszpańskim, tworzą liczne projekty językowe, które utrwalają poznaną na zajęciach wiedzę.

Nivel 1

Curso El Primer Paso

Opis kursu

El Primer Paso to poziom na którym dzieci zdobywają mocną podstawę języka hiszpańskiego, w trakcie jego trwania są w stanie nadrobić 2 lata nauki w szkole. Uczniowie potrafią się kompleksowo przedstawić i opisać, opowiedzieć o swojej rodzinie, czym bliscy się zajmują z zawodu, jak wyglądają, jacy są z charakteru. Potrafią porównywać ludzi z użyciem más que, menos que i tan como, poznają liczby 1-100 oraz godziny i przedmioty szkolne do opisywania swoich planów lekcji, zamawiają potrawy w hiszpańskiej restauracji oraz kupują owoce i warzywa na targu, kompleksowo opisują sale lekcyjne i przedmioty szkolne z u życiem zaimków miejsca, tworzą definicje zwierząt, potrafią opowiedzieć gdzie mieszkają i jak wyglądają. Szczegółowo opisują pomieszczenia w domu, opisują części ciała potworków i pogodę z mapy.

Nivel 2 

Curso El Segundo Paso A1+

Opis kursu

El Segundo Paso to kolejny krok już w bardziej zaawansowany hiszpański. Uczniowie poznają narodowości i kraje do kompleksowego opisu osób, tworzą definicje zawodów po hiszpańsku, opowiadają o tym co wolą i co lubią robić w czasie wolnym z użyciem „gustar” i „preferir”, tworzą hiszpański czas Present Continuous (estar + gerundio) do opisywania czynności który odbywają się w chwili mówienia, poznają nazwy miesięcy oraz słownictwo urodzinowe do opowiadania o uroczystości, poznają różne miejsca w mieście potrafią wskazać drogę i o nią zapytać, prowadzić dialog u lekarza oraz w sklepie odzieżowym. Uczniowie poznają też y wyrażają swoje emocje, opowiadają jakiś środków transportów używają i w jakich okolicznościach, poznają pierwszy czas przeszły oraz doskonale rozróżniają użycie „ser” i „estar”.

Nivel 3

Curso El Tercer Paso A2

Opis kursu

El Tercer Paso to poziom na którym utrwalamy wszystkie wiadomości wymagane na poziome A2, poznajemy typy budynków i kompleksowo opisujemy je z użyciem haber i estar, poznajemy słownictwo związane z renowacją domu i mieszkania oraz porządkowania, uczniowie poznają liczby porządkowe aby móc powiedzieć na jakim piętrze mieszkają, poszerzają zasób czasowników czasu wolnego i obowiązków domowych aby opowiadać o nich z użyciem słów częstotliwości, utrwalamy godziny, poznajemy potrawy serwowane na bufecie i zwroty potrzebne w restauracji, odkrywają też znaczenie pierwszych wyrażeń idiomatycznych w kontekście, odnajdują się na mapie i tworzą zaawansowane dialogi dotyczące poruszania się po mieście. Poznajemy liczby 100 – 1 000 000 oraz materiały z jakich są zrobione przedmioty, utrwalamy czasy teraźniejsze i czas przeszły, prowadzimy zaawansowane dialogi tematyczne. Poznajemy treści wymagane na Olimpiadzie z Języka Hiszpańskiego

Nivel 4

Curso El Cuarto Paso A2+

Opis kursu

El Cuarto Paso to poziom na którym poznajemy wiadomości na poziomie A2+, uczniowie opowiadają o swojej rutynie codziennej z użyciem czasowników regularnych i nieregularnych, którymi posługują się już płynnie, kupują produkty na hiszpańskim targu, piszą przepisy na różne dania zarówno hiszpańskie jak i polskie, poszerzają słownictwo z zakresu charakteru ludzi, ekologii i natury, podróży, środków transportu, słownictwa oraz dialogów w hotelu i na lotnisku. Poznają też czas przeszły Pretérito Indefinido, który mają okazję używać i ćwiczyć na najbardziej znanych bajkach i legendach w języku hiszpańskim takich Królewna Śnieżka czy Legenda o Smoku Wawelskim.

Nivel 5

Curso El Quinto Paso B1

Opis kursu

El Quinto Paso to poziom skierowany do uczniów klas 7-8 oraz liceum, przygotowuje uczniów już pod kątem egzaminu maturalnego a po jego ukończeniu uczniowie osiągają poziom B1. Uczniowie uczą się dawać rady na różne dolegliwości, opowiadać o swojej diecie i o tym co nam szkodzi, opisywać kolegę lub koleżankę z użyciem zaawansowanego słownictwa, utrwalają dialog u lekarza i opis rutyny codziennej. Uczą się typów kaw hiszpańskich i jak je zamawiać, poznają tradycyjne tapas i tworzą obszerny dialog w restauracji, zaawansowane słownictwo dotyczące życia szkolnego, środki transportu, wyróżniają i dyskutują na temat wad i zalet życia na wsi i w mieście, poznają zwroty potrzebne do dialogów w różnych sklepach odzieżowych i obuwniczych, dzięki temu poszerzają umiejętność prowadzenia dialogów w tych miejscach. Utrwalają struktury „muy” i „mucho”, rozmawiają o wadach i zaletach telewizji, wyrażają opinię na jej temat. Poznają słownictwo związane z Bożym Narodzeniem i Wielkanocą oraz poznają tradycje hiszpańskie dotyczące tych świat w licznych tekstach i nagraniach. Utrwalają dwa czasy przeszłe na bazie bajki o Śpiącej Królewnie i Legendzie Zorro. Poznają historię corridy i flamenco i mówią obowiązkach i zakazach (tryb rozkazujący), pracują na mapach i opisują w sposób zaawansowany pogodę. Poznają również hiszpański odpowiednik czasu Past Continuous do opowiadania o tle wydarzeń i czynnościach niezakończonych. Wszystkie tematy rozwijają umiejętności mówienia, czytania, słuchania i pisania na poziomie A2+/B1.

Nivel 6

El Paso Avanzado Nivel 6 B1+

Opis kursu

W El Paso Avanzado poznajemy treści związane z kulturą: historię book-crossingu, karnawału w Miami, podróży obrazu Monta Lisy, zjawisko Spanglish, historię Tenochtitlán, kulturę Azteków oraz bitwy na pomidory w mieście Buñol. W tematy kulturowe wplecione zostało porównanie dwóch czasów przeszłych: Pretérito Indefinido i Pretérito Imperfecto. Oba czasy pozwala dobrze skontrastować praca na bajce „Czerwony Kapturek”. Treści związane z podróżami i turystyką nawiązują do podróży Hiszpanów do Polski, podróży z plecakiem po Peru, historii odkrycia Macchu Picchu, kawiarni dla kotów w Barcelonie, tajemniczych linii Nazca w Peru, historii miasta Granada na południu Hiszpanii oraz powstania flamenco. W tematach podróżniczych poznajemy też czas zaprzeszły – Pretérito Pluscuamperfeco i tryb łączący Presente de Subjuntivo. Wszystkie tematy rozwijają umiejętności mówienia, czytania, słuchania i pisania na poziomie B1/B1+ i przygotowują uczniów do matury z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym. Książka zawiera zadania maturalne.

Jeśli masz do nas pytania, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na każde z nich. 

Uczymy w różnych lokalizacjach w Rzeszowie, Wrocławiu i online

siedziba szkoły w Rzeszowie

- Siedziba Główna: Mazowiecka 67,
- II Siedziba Szkoły: Witolda 8B
- III Siedziba Szkoły: Wołyńska 8

oddziały Rzeszów

  • Szkoła Podstawowa Ojców Pijarów – Rzeszów
  • Szkoła Podstawowa Sióstr Pijarek – Rzeszów
  • Szkoła Podstawowa nr 18
  • Szkoła Podstawowa nr 5

oddziały Kraków

  • Szkoła Podstawowa Sióstr Pijarek – Zwierzyniec
  • Szkoła Podstawowa nr 119, Azory

Godziny pracy

pon - pt : 8 - 19

Kontakt telefoniczny

662 770 622 -Pani Ola
732 770 622 - sekretariat

oddziały Jarosław

  • Szkoła Podstawowa nr 1 – Jarosław
  • Szkoła Podstawowa nr 2 – Jarosław
  • Szkoła Podstawowa nr 5 – Jarosław