Witaj w szkole el Primer Paso

Nazywam się Aleksandra Szpunar i od 2018 roku jestem dyrektorem Szkoły El Primer Paso

Z wykształcenia jestem anglistką i hispanistką. Skończyłam studia magisterskie na kierunkach: filologia angielska i filologia hiszpańska, studia ukończyłam z oceną celującą – prace były pisane w czterech językach: po włosku, hiszpańsku, angielsku i polsku. Podczas studiów w Hiszpanii na Uniwersytecie Miguel Hernández w Elche, przekonałam się o tym jak ważne jest naturalne otoczenie się językiem do osiągnięcia płynności językowej.

Poprzez stwarzanie symulacji sytuacji codziennych, wykorzystywanie zwrotów i wyrażeń w dialogach, obserwując ich znaczenie w różnych kontekstach oraz osłuchując się barwy języka, dzieci bardzo szybko zdobywają płynność językową .Te doświadczenia przyczyniły się do stworzenia 22 książek do nauki języka hiszpańskiego i angielskiego: El Primer Paso, El Segundo Paso, El Tercer Paso, El Cuarto Paso, El Quinto Paso, English Academy 0-5, Big Idiom Book oraz Vocabulary Booster które intensywnie wspomagają uczniów w tworzeniu kreatywnych wypowiedzi w języku obcym.

Nauka języka, pomimo tego że jest procesem skomplikowanym, może sprawiać wiele radości i satysfakcji. W ciągu ponad 12 lat nauczania obu języków utwierdziłam się w przekonaniu, że w każdym uczniu drzemie super moc, jednak w rękach nauczyciela leży wykorzystanie tego potencjału, co jest moim celem i ambicją

Poniżej przedstawiam wspaniałą kadrę z którą mam przyjemność współpracować

Profesora Magdalena Tronina

Ukończyłam Filologię Hiszpańską i Psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem pasjonatką języka i kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Miałam okazję odwiedzić wiele regionów Hiszpanii, a także zamieszkać na dłużej w jednym z nich. Spędziłam pół roku w słonecznej Walencji w ramach stypendium Erasmus, studiując filologię na Universidad de Valencia i pogłębiając swoją wiedzę na temat języka. Zdobytą wiedzę wykorzystuję na co dzień w pracy lektora j. hiszpańskiego i tłumacza. W nauczaniu dzieci ważna jest dla mnie elastyczność i kreatywne podejście, które pozwala zamienić trudne reguły gramatyczne w świetną zabawę

Profesora Ola Urban

Od zawsze podobało mi się brzmienie języka hiszpańskiego, dlatego też przy wyborze studiów zdecydowałam się na filologię hiszpańską. Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, a obecnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich. Z doświadczenia wiem, że nauka języka nie musi być nudna. Poprzez gry i zabawy oraz pozytywne nastawienie nauka języka hiszpańskiego może okazać się niezwykłą przygodą. Uważam, że uśmiech, kreatywność, odpowiednia motywacja oraz docenianie każdego sukcesu sprzyjają szybkiemu przyswajaniu wiedzy, dlatego bardzo ważne dla mnie jest to, by na zajęciach panowała przyjazna atmosfera. Obecnie język hiszpański cieszy się coraz większą popularnością, a jego znajomość może otworzyć przed dziećmi bardzo wiele możliwości i rozwinąć ich ogromny potencjał

Profesora Kamila Malec

Ukończyłam filologię iberyjską oraz dziennikarstwo na UMCS w Lublinie. Nauczanie nigdy wcześniej nie było moim marzeniem jednak teraz wiem, że jest to coś co chcę robić w swoim życiu. Dzielenie się pasją do języka i kultury krajów hiszpańskojęzycznych sprawia mi wiele radości. Podczas studiów miałam okazję spędzić jeden semestr na Uniwersytecie w słonecznej Almerii na południu Hiszpanii. Tam mogłam poznać ten kraj od najpiękniejszej strony i dziś dzielę się tymi doświadczeniami z moimi uczniami.
Uwielbiam pracować zarówno z dziećmi jak i dorosłymi, bo każda z moich grup obdarza mnie inną energią, a także nowymi pomysłami na coraz to ciekawsze zajęcia. W nauczaniu języka hiszpańskiego stawiam na otwartość i kreatywność. Całą sobą pragnę przekazać nie tylko zagadnienia językowe, ale też styl życia Hiszpanów tak uśmiechniętych każdego dnia. Każdy z moich uczniów ma ogromny potencjał, a dla mnie jako nauczyciela najważniejsze jest jak najlepiej go wykorzystać.

Teacher Milena Skiba

Mówi się, że język angielski jest językiem międzynarodowym. Otwiera on niejedne drzwi i daje wspaniałe możliwości rozwoju. Kilka lat temu taką możliwość dał także mi. To właśnie dzięki pasji do języków obcych podjęłam decyzję by pójść na anglojęzyczne studia. Teraz z dumą mogę powiedzieć, że jestem absolwentką kierunku Aviation Management. Podczas studiów miałam możliwość rocznego wyjazdu do Anglii, gdzie na Uniwersytecie w Huddersfield broniłam swojej pracy dyplomowej. Dzięki tej przygodzie poznałam fantastycznych ludzi z najdalszych krańców świata. Obecnie, pracuję na uczelni, gdzie również współpracuję z ludźmi z całego świata.

Cieszę się, że mogę poznawać historie osób z odległych krajów, ich kulturę i obyczaje. Wiem, że bez znajomości języka angielskiego nie byłoby to możliwe. Dlatego chciałabym zachęcić najmłodszych do nauki angielskiego, ponieważ na pewno zaowocuje to w przyszłości i otworzy im drzwi na świat. W przyjaznej atmosferze, podczas gier i zabaw, wiedza sama wchodzi do głowy. Dlaczego by nie spróbować? Nauka języka wcale nie musi być nudna! Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i zapewnić sobie dobry start w przyszłość.

Teacher Natalia Plizga

Język angielski pasjonował mnie już od dziecka. Zawsze wiedziałam, że chcę wiązać swoją przyszłość z nauczaniem języków obcych. Będąc w liceum, zdałam egzamin językowy z angielskiego na poziomie C1 a następnie rozpoczęłam studia filologiczne. Od dwóch lat zajmuję się nauczaniem języka angielskiego dzieci i młodzieży. Praktykę językową miałam szansę zdobyć podczas pobytu w Anglii. Nauczyłam się tam, że w nauce języka obcego niezwykle ważne jest otaczanie się nim i wykorzystywanie go w życiu codziennym. Nabieramy w ten sposób płynności wypowiedzi oraz uczymy się poprawnego akcentu i słownictwa, na co staram się zwracać uwagę moim uczniom. Znajomość języka angielskiego otwiera moim zdaniem wiele możliwości w znalezieniu pracy, podróżowaniu i spełnianiu swoich marzeń. Chcę pokazać swoim uczniom, że nauka języka wcale nie musi być nudna. Jest to przede wszystkim wzbogacanie samego siebie i otwieranie przed sobą wielu drzwi, które może wiązać się z zabawą i wspaniałymi doświadczeniami.

Teacher Zosia Jaworska

Nie potrafię wyobrazić sobie swojego życia bez języka angielskiego. Umiejętność posługiwania się nim dała mi możliwość poznania nowych ludzi i podróżowania po świecie. Teraz pragnę również przekazywać swoją wiedzę i poszerzać horyzonty młodych uczniów. Studiując filologię angielską na Uniwersytecie Rzeszowskim miałam szansę wyjechać oraz studiować na Uniwersytecie Castilla-La Mancha w Hiszpanii. Jestem również stypendystką rektora za wyróżniające wyniki w nauce. Z doświadczenia wiem, że wielu uczniom ciężko jest zacząć używać języka obcego, nawet jeśli poziom jego znajomości jest wysoki. Właśnie dlatego stawiam sobie za cel nauczanie w taki sposób, aby uczeń był w stanie wykorzystać w praktyce to, czego się nauczył. Równocześnie pragnę, aby uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności językowe w sposób intuicyjny i poniekąd nieświadomy — właśnie dlatego uwielbiam gry i zabawy językowe, dzięki którym zajęcia stają się dla ucznia czymś, na co czeka z niecierpliwością.

Profesora Agata Szuberla – Młynarska

Jestem absolwentką filologii iberyjskiej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Studia językowe ukończyłam z oceną bardzo dobrą, broniąc pracę magisterską w języku portugalskim i hiszpańskim. Posiadam również wykształcenie pedagogiczne. Odkąd sięgam pamięcią, zawsze fascynowały mnie języki obce. Z biegiem czasu zrodziła się we mnie pasja do poznawania obcych kultur i światopoglądów. Szczególnie oczarował mnie Półwysep Iberyjski – pełen różnorodności i radości życia, gdzie hiszpańskie flamenco przeplata się z portugalskim fado. Zrozumiałam, że znajomość języków obcych stwarza niesamowite możliwości i otwiera drogę do świata innych ludzi – świata, który w przyszłości może umożliwić nam rozwój zawodowy i osobisty. Dlatego warto!
W moim dotychczasowym doświadczeniu zawodowym nauczanie języków obcych łączyło się z zarządzaniem projektami tłumaczeniowymi. Sądzę, że dzięki temu jestem w stanie przekazać swoją wiedzę w sposób uporządkowany, a zarazem ciekawy i kreatywny. Praca z najmłodszymi sprawia mi wiele przyjemności i satysfakcji. Zadowolenie uczniów i ich postępy w nauce motywują mnie do ciągłego rozwoju.

Teacher Ola Jachyra

Już od najmłodszych lat nauka języka angielskiego nie tylko przychodziła mi z łatwością, ale też sprawiała ogromną przyjemność. Właśnie dlatego po zakończeniu liceum zdecydowałam się na wybór studiów na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Rzeszowskim ponieważ język angielski to moja pasja. Po uzyskaniu dyplomu licencjata, kontynuuję naukę na studiach magisterskich. Bazując na moich doświadczeniach z nauczycielami języka angielskiego wiem, że najważniejsze w pracy nauczyciela jest poznanie swoich uczniów i systematyczność. Uważam, że duża różnorodność ćwiczeń wzbogaconych o gry i zabawy jest kluczowa, aby zauważyć, co uczeń lubi, a co wykonuje niechętnie. Chcę pokazać dzieciom, że język angielski nie jest przykrym obowiązkiem, dlatego tak ważne są dla mnie przyjazna atmosfera, uśmiech dzieci oraz docenianie ich postępów. To ostatnie lubię najbardziej, gdyż nie ma nic lepszego od radości ucznia, który widząc swoje postępy, zaczyna nabierać większych chęci do nauki. Właśnie dlatego motywacją chcę budować w dzieciach tę chęć nauki języka angielskiego, która otworzy im furtkę na nowe możliwości w przyszłości.

Profesora Marlena Pacholec – Konieczna

Jako nastolatka wyjechałam z rodziną do Barcelony i spędziłam tam 12 lat. Po powrocie do Polski widziałam tylko jedną drogę dla mojej przyszłości. Chciałam kontynuować moją przygodę z językiem hiszpańskim, który przez te kilkanaście lat był obecny w moim codziennym życiu. Najpierw uzyskałam tytuł licencjata na Uniwersytecie Śląskim i w tym samy czasie ukończyłam studia pedagogiczne, następnie zakończyłam naukę na Uniwersytecie Wrocławskim z tytułem magistra filologii hiszpańskiej. Moje młode lata spędzone w słonecznej, wesołej, pełnej różnorodności Hiszpanii zaowocowały moją miłością do niej, do jej języka, kultury, pysznego jedzenia i ludzi. I ta miłość trwa do dzisiaj, a mój cel to przekazać ją dalej. Podczas lekcji stawiam na zasadę, że nauka języka obcego nie może być nudna. Dlatego staram się, aby lekcje były różnorodne, rozbudzały zainteresowanie uczniów i ich kreatywność. Podczas lekcji stwarzam sytuacje, gdzie uczeń w sposób pośredni uczy się języka poprzez zabawę i interakcje z innymi uczniami. Ponadto, oprócz samej nauki języka hiszpańskiego, chcę, aby uczniowie mogli poznać Hiszpanię z wielu perspektyw i pokochać wszystko, co z nią związane.

Teacher Anu

I’m Anushuyaa, a Sri Lankan born and brought up in the United Arab Emirates. I’ve been speaking English all my life. It is my first language and I completes my schooling and university in English. Now I’m glad to have the opportunity to teach English as a native speaker. As a teacher, I try to be more like a friend to my students and to bring myself to them in a way that they’re comfortable with me and are able to freely interact with me since communication is our key!

 Mam na imię Anushuyaa, pochodzę ze Sri lanki ale wychowałam się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mówię od urodzenia w języku angielskim, jest to mój język natywny w którym ukończyłam szkołę i uniwersytet. Cieszę się, że mam możliwość uczyć języka angielskiego jako native speaker. Jako nauczyciel staram się stworzyć atmosferę przyjaźni aby uczniowie czuli się ze mną swobodnie i aby byli w stanie swobodnie uczestniczyć w interakcji językowej ponieważ komunikacja jest kluczem i naszym celem.

Teacher Aleksandra Hałajko

Ukończyłam filologie angielską na Uniwersytecie Rzeszowskim, a język miałam okazje udoskonalać podczas półrocznego Erasmusa. Moją pasją poza językami są podróże, podczas których widzę jak wykorzystanie języków obcych pozwala przełamywać bariery kulturowe. Znajomość języków otwiera nam drzwi na różne nowe międzynarodowe znajomości czy wszystkie możliwości rozwoju. Tym staram się zarazić swoich uczniów. W nauce języka niezwykle ważne jest otaczanie się nim poprzez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki i wykorzystywanie go na co dzień. Podczas zajęć pracujemy różnymi metodami tak by uczniowie mogli się z nim oswoić, osłuchać i odważyć używać. Bardzo zależy mi aby atmosfera na zajęciach była przyjazna, a dzieci podchodziły do nich z przyjemnością a nie z przymusu. Na zajęciach celebrujemy wszystkie postępy i sukcesy uczniów, a jest ich dużo co motywuje nas do systematycznej pracy.

Jeśli masz do nas pytania, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na każde z nich. 

Uczymy w różnym lokalizacjach w Rzeszowie, Wrocławiu i online

szkoła

Mazowiecka 67,
Pobitno - Rzeszów

Godziny pracy

pon - pt : 8 - 19