Witaj w szkole el Primer Paso

Nazywam się Aleksandra Szpunar i od 2018 roku jestem dyrektorem Szkoły El Primer Paso

Z wykształcenia jestem anglistką i hispanistką. Skończyłam studia magisterskie na kierunkach: filologia angielska i filologia hiszpańska, studia ukończyłam z oceną celującą – prace były pisane w czterech językach: po włosku, hiszpańsku, angielsku i polsku. Podczas studiów w Hiszpanii na Uniwersytecie Miguel Hernández w Elche, przekonałam się o tym jak ważne jest naturalne otoczenie się językiem do osiągnięcia płynności językowej.

Poprzez stwarzanie symulacji sytuacji codziennych, wykorzystywanie zwrotów i wyrażeń w dialogach, obserwując ich znaczenie w różnych kontekstach oraz osłuchując się barwy języka, dzieci bardzo szybko zdobywają płynność językową .Te doświadczenia przyczyniły się do stworzenia 5 książek: El Primer Paso, El Segundo Paso i El Tercer Paso, które intensywnie wspomagają uczniów w stawianiu swoich „pierwszych kroków” w nauce języka hiszpańskiego ( El Primer Paso oznacza po hiszpańsku „pierwszy krok”).

Nauka języka, pomimo tego że jest procesem skomplikowanym, może sprawiać wiele radości i satysfakcji. W ciągu ponad 9 lat nauczania obu języków utwierdziłam się w przekonaniu, że w każdym uczniu drzemie super moc, jednak w rękach nauczyciela leży wykorzystanie tego potencjału, co jest moim celem i ambicją

Poniżej przedstawiam wspaniałą kadrę z którą mam przyjemność współpracować

Profesora Magdalena

Ukończyłam Filologię Hiszpańską i Psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem pasjonatką języka i kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Miałam okazję odwiedzić wiele regionów Hiszpanii, a także zamieszkać na dłużej w jednym z nich. Spędziłam pół roku w słonecznej Walencji w ramach stypendium Erasmus, studiując filologię na Universidad de Valencia i pogłębiając swoją wiedzę na temat języka. Zdobytą wiedzę wykorzystuję na co dzień w pracy lektora j. hiszpańskiego i tłumacza. W nauczaniu dzieci ważna jest dla mnie elastyczność i kreatywne podejście, które pozwala zamienić trudne reguły gramatyczne w świetną zabawę

Profesora Karolina

Zaczęłam się uczyć języka hiszpańskiego, ponieważ od zawsze podobało mi się jego brzmienie! Zafascynowana językiem podróżowałam do Hiszpanii poznając tamtejszą kulturę, którą kojarzy mi się przede wszystkim ze słoneczną pogodą, aromatyczną kawa, przepysznym jedzeniem, uśmiechniętymi ludźmi, spontaniczną muzyką, piękną naturą oraz ekspresją wyrażania emocji przez Hiszpanów, a zarazem spokojnie prowadzonym przez nich życiem bez pośpiechu. Mieszkałam przez pewien czas w Hiszpanii, studiując na uczelni Ceu Cardenal Herrera w Walencji, co pozwoliło mi poznać hiszpański styl bycia i przebywać na codzień z lokalnymi studentami. Hiszpańskie pozytywne podejście do życia staram się na zawsze przekazywać dzieciom na lekcjach, gdzie oprócz sukcesywnie realizowanego materiału, bardzo ważne są dla mnie: przekazywanie dobrej energii, uśmiech i zabawa dzieci, interakcja uczniów w grupie, kreatywne myślenie, wspólna praca nad projektem, urozmaicone formy zajęć w pozycji siedzącej, stojącej i w ruchu oraz przyjazna atmosfera, którą dzieci tworzą poznając się podczas wspólnej nauki. Mam nadzieję, że wysoka sprawność językowa w zakresie języka hiszpańskiego ułatwi moim uczniom wejście
w dorosłe życie w przyszłości otwierając przed nimi najlepsze możliwości zawodowe, turystyczne, rekreacyjne i społeczne. Tego im życzę i trzymam kciuki!

Profesor Kamil

Studiuję Filologię Angielską na Uniwerystecie Rzeszowskim. Od zawsze pasjonował mnie język angielski jak również kultura krajów anglosaskich. Od dwóch lat uczę języka angielskiego w różnych grupach wiekowych, na poziomach zaawansowania od A1 do C1 włącznie. Na studiach odbywałem praktyki jako tłumacz ustny. Przykuwam dużą uwagę do poprawnej wymowy oraz płynnej mowy w języku angielskim. Staram się zachęcić dzieci do aktywnej komunikacji, pokazując im, że nauka języka to nie tylko gramatyka i słownictwo, ale również radość z możliwości porozumiewiania się w zupełnie nowym i odmiennym języku, która może później zaowocować w wielu aspektach życia. Uważam, że umiejętność płynnego posługiwania się językiem angielskim wielokrotnie zwiększa nasze możliwości kariery zawodowej. Mam nadzieję, że moja otwartość, pozytywna energia oraz skupienie na poprawnej wymowie moich uczniów, ułatwi im start w dorosłe życie i otworzy przed nimi wiele nowych ścieżek.

Profesora Natalia

Język angielski pasjonował mnie już od dziecka. Zawsze wiedziałam, że chcę wiązać swoją przyszłość z nauczaniem języków obcych. Będąc w liceum, zdałam egzamin językowy z angielskiego na poziomie C1 a następnie rozpoczęłam studia filologiczne. Od dwóch lat zajmuję się nauczaniem języka angielskiego dzieci i młodzieży. Praktykę językową miałam szansę zdobyć podczas pobytu w Anglii. Nauczyłam się tam, że w nauce języka obcego niezwykle ważne jest otaczanie się nim i wykorzystywanie go w życiu codziennym. Nabieramy w ten sposób płynności wypowiedzi oraz uczymy się poprawnego akcentu i słownictwa, na co staram się zwracać uwagę moim uczniom. Znajomość języka angielskiego otwiera moim zdaniem wiele możliwości w znalezieniu pracy, podróżowaniu i spełnianiu swoich marzeń. Chcę pokazać swoim uczniom, że nauka języka wcale nie musi być nudna. Jest to przede wszystkim wzbogacanie samego siebie i otwieranie przed sobą wielu drzwi, które może wiązać się z zabawą i wspaniałymi doświadczeniami.

Profesora Kamila

Ukończyłam filologię iberyjską oraz dziennikarstwo na UMCS w Lublinie. Nauczanie nigdy wcześniej nie było moim marzeniem jednak teraz wiem, że jest to coś co chcę robić w swoim życiu. Dzielenie się pasją do języka i kultury krajów hiszpańskojęzycznych sprawia mi wiele radości. Podczas studiów miałam okazję spędzić jeden semestr na Uniwersytecie w słonecznej Almerii na południu Hiszpanii. Tam mogłam poznać ten kraj od najpiękniejszej strony i dziś dzielę się tymi doświadczeniami z moimi uczniami.
Uwielbiam pracować zarówno z dziećmi jak i dorosłymi, bo każda z moich grup obdarza mnie inną energią, a także nowymi pomysłami na coraz to ciekawsze zajęcia. W nauczaniu języka hiszpańskiego stawiam na otwartość i kreatywność. Całą sobą pragnę przekazać nie tylko zagadnienia językowe, ale też styl życia Hiszpanów tak uśmiechniętych każdego dnia. Każdy z moich uczniów ma ogromny potencjał, a dla mnie jako nauczyciela najważniejsze jest jak najlepiej go wykorzystać.

Jeśli masz do nas pytania, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na każde z nich. 

Uczymy w różnym lokalizacjach w Rzeszowie, Wrocławiu i online

szkoła

Saska 17,
35-630 Rzeszów

Godziny pracy

8 - 19